Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi qəhrəmanlarımızın məşğulluğuna dəstək oldu
Şəhid ailəsi üzvləri və Vətən müharibəsində yaralanmış qazilərin məşğulluğunun təminatı məqsədilə başladılmış “Məşğulluq marafonu”na Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi də qoşulub.
Nazirliyin tabeliyindəki qurumlarda dövlət qulluğu vəzifəsi hesab edilməyən 25 vəzifə üzrə 196 vakansiya elan edilib və bu prosesin davam etdirilməsi nəzərdə tutulur.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi tərəfindən şəhid ailələri və qazilər daim diqqət mərkəzində saxlanılır, onların sosial təminatı və yaşayış imkanlarının artırılması istiqamətində tədbirlər görülür.
Bununla da Vətən uğrunda şəhid olmuş qəhrəmanlarımızın yaxınlarına və sağlamlıqlarını qurban vermiş qazilərimizin rifahına, o cümlədən məşğulluğunun təminatına dəstək verilməsi sahəsində dövlətimizin gördüyü çoxsaylı işlərə kiçik də olsa töhfə verməyə çalışırıq.

Министерство транспорта, связи и высоких технологий оказало поддержку трудоустройству наших героев
Министерство транспорта, связи и высоких технологий присоединилось к «Марафону занятости», запущенному с целью обеспечения работой членов семей шехидов и получивших ранения участников Отечественной войны.
В учреждениях, находящихся в подчинении министерства, объявлено 196 вакансий на 25 должностей, не являющихся должностями государственной службы, и в будущем ожидается продолжение этого процесса.
Министерство транспорта, связи и высоких технологий постоянно держит в центре внимания семей шехидов и инвалидов войны, принимает меры по улучшению их социальной обеспеченности и жилищных условий.
Таким образом, министерство старается внести небольшой вклад в благосостояние родственников наших героев, ставших шехидами во имя Родины, и инвалидов, пожертвовавших своим здоровьем, в том числе в огромную работу, проделанную государством в сфере оказания поддержки обеспечению занятости.