Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi qəhrəmanlarımızın məşğulluğuna dəstək oldu
Şəhid ailəsi üzvləri və Vətən müharibəsində yaralanmış qazilərin məşğulluğunun təminatı məqsədilə başladılmış “Məşğulluq marafonu”na Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi də qoşulub.
Nazirliyin tabeliyindəki qurumlarda dövlət qulluğu vəzifəsi hesab edilməyən 25 vəzifə üzrə 196 vakansiya elan edilib və bu prosesin davam etdirilməsi nəzərdə tutulur.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi tərəfindən şəhid ailələri və qazilər daim diqqət mərkəzində saxlanılır, onların sosial təminatı və yaşayış imkanlarının artırılması istiqamətində tədbirlər görülür.
Bununla da Vətən uğrunda şəhid olmuş qəhrəmanlarımızın yaxınlarına və sağlamlıqlarını qurban vermiş qazilərimizin rifahına, o cümlədən məşğulluğunun təminatına dəstək verilməsi sahəsində dövlətimizin gördüyü çoxsaylı işlərə kiçik də olsa töhfə verməyə çalışırıq.

Ministry of Transport, Communications and High Technologies supports employment of our heroes
The Ministry of Transport, Communications and High Technologies has also joined the “Employment Marathon” launched to provide employment for family members of martyrs and veterans of Patriotic War.
196 vacancies have been announced for 25 non-civil service positions in the Ministry’s subordinate bodies, and this process is expected to continue in the future.
The Ministry of Transport, Communications and High Technologies pays constant attention to martyr families and veterans, and takes measures to improve their social security and living conditions.
Thus, we are trying to make our small contribution to the welfare of the relatives of our heroes who became martyrs for the Motherland and to the enormous work carried out by the state to support the employment of our veterans who sacrificed their health.