Milli Gimnastika Arenası yenidən beynəlxalq yarışa ev sahibliyi edib
Noyabrın 18 – 21-də batut gimnastikası üzrə 35-ci Dünya çempionatı, ayın 25 – 28-də isə bu növ üzrə 28-ci Dünya yaş qrupları yarışları keçirilib.
Radioelektron vasitələrin maneəsiz işinin təmin edilməsi və tezlik spektrinin kənar müdaxilələrdən qorunması, bu cür genişmiqyaslı tədbirlərin keçirilməsində mühüm komponentdir. Bu məqsədlə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin Dövlət Radiotezliklər İdarəsi tərəfindən yarışlar zamanı Milli Gimnastika Arenasında və ətraf ərazilərdə müvafiq radiotezlik zolaqlarında radiomonitorinq işləri aparılıb.
Habelə yarışların keçirilməsi zamanı istifadə edilən bütün radioelektron vasitələrinin verilmiş icazə şərtlərinə uyğunluğu test edilib və istismarına icazə verilib.
Görülmüş müvafiq qabaqlayıcı texniki tədbirlər nəticəsində yarışlar zamanı istifadə edilən radioelektron vasitələrin maneəsiz işinin təşkili işləri yüksək səviyyədə təmin edilib.

Национальная арена гимнастики снова приняла международные соревнования
35-й чемпионат мира по прыжкам на батуте 2021 года прошел с 18 по 21 ноября 2021 года, а 28-е Всемирные соревнования по прыжкам на батуте среди возрастных групп по этому виду спорта  с 25 по 28 ноября 2021 года.
Беспрепятственная работа электронного оборудования и защита частотного спектра от посторонних помех являются частью проведения таких масштабных мероприятий. С этой целью, Государственное управление радиочастот Министерства цифрового развития и транспорта провело радиомониторинг в соответствующих диапазонах радиочастот на территории Национальной арены гимнастики и на прилегающих территориях во время соревнований.
Кроме того, все радиоэлектронные устройства, использованные во время соревнований, были проверены на соответствие разрешенным условиям и допущены к эксплуатации. В результате проведения соответствующих профилактических технических мероприятий была професионально организована беспрепятственная работа радиоэлектронных средств, используемых во время соревнований.