Milli Gimnastika Arenası yenidən beynəlxalq yarışa ev sahibliyi edib
Noyabrın 18 – 21-də batut gimnastikası üzrə 35-ci Dünya çempionatı, ayın 25 – 28-də isə bu növ üzrə 28-ci Dünya yaş qrupları yarışları keçirilib.
Radioelektron vasitələrin maneəsiz işinin təmin edilməsi və tezlik spektrinin kənar müdaxilələrdən qorunması, bu cür genişmiqyaslı tədbirlərin keçirilməsində mühüm komponentdir. Bu məqsədlə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin Dövlət Radiotezliklər İdarəsi tərəfindən yarışlar zamanı Milli Gimnastika Arenasında və ətraf ərazilərdə müvafiq radiotezlik zolaqlarında radiomonitorinq işləri aparılıb.
Habelə yarışların keçirilməsi zamanı istifadə edilən bütün radioelektron vasitələrinin verilmiş icazə şərtlərinə uyğunluğu test edilib və istismarına icazə verilib.
Görülmüş müvafiq qabaqlayıcı texniki tədbirlər nəticəsində yarışlar zamanı istifadə edilən radioelektron vasitələrin maneəsiz işinin təşkili işləri yüksək səviyyədə təmin edilib.

The National Gymnastics Arena has hosted the international competition again
The 2021 Trampoline Gymnastics World Championships were held from 18 to 21 November 2021, and 28th FIG Trampoline Gymnastics World Age Group Competitions for this sport were held from 25 to 28 November 2021.
The smooth operation of electronic facilities and protection of the frequency spectrum from extraneous interferences are an essential component for holding such large-scale events. For this goal, the State Administration of Radio Frequencies of the Ministry of Digital Development and Transport carried out radio monitoring works in the relevant radio frequency bands at the National Gymnastics Arena and in the surrounding areas during the competitions.
In addition, all radio electronic devices used during the competitions were tested for compliance with the permitted conditions and allowed to operate. As a result of the relevant preventive technical measures, the interference-free operation of radio electronic facilities used during the competitions was organised at a high level.