Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi ən fəal dövlət orqanı seçilib
Nazirlik sentyabr – noyabr 2021-ci il üzrə Onlayn İctimai Nəzarət Platforması (www.enezaret.az) ilə əməkdaşlıq edərək vətəndaşların müraciətlərini operativ şəkildə həll etdiyi üçün təltif olunub.
Qeyd edək ki, Onlayn İctimai Nəzarət Platforması ABŞ Beynəlxalq İnkişaf Agentliyinin (USAID) Şəffaflıq Naminə Vətəndaş Cəmiyyəti Təşkilatlarının (ECSOFT) layihəsi çərçivəsində pilot olaraq icra edilir. Layihənin məqsədi ictimaiyyəti narahat edən bir sıra məsələlərə dair vətəndaşlardan video və ya foto sübutu olan məlumatı qəbul etmək və müvafiq dövlət orqanlarında onların həllinə nail olmaqdır.
Məlumat üçün bildirək ki, bundan öncə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinə iyun – avqust 2021-ci il üzrə Onlayn İctimai Nəzarət Platforması ilə əməkdaşlıq çərçivəsində vətəndaş müraciətlərini həll etməkdə göstərdiyi köməkliyə görə təşəkkür sertifikatı təqdim olunmuşdu.

Министерство цифрового развития и транспорта признано самым активным государственным органом
Министерство награждено за оперативное рассмотрение обращений граждан в сотрудничестве с онлайн-платформой общественного контроля (www.enezaret.az) за сентябрь-ноябрь 2021 года.
Отметим, что онлайн-платформа общественного контроля - это пилотный проект, реализованный в партнерстве с Национальной платформой открытого правительства в рамках проекта Гражданское общество за прозрачность (ECSOFT) Агентства США по международному развитию (USAID). Целями проекта являются получение от граждан видео-и фотодоказательной информации по ряду вопросов, волнующих общественность, и достижение их решения в соответствующих государственных органах.
Ранее Министерство цифрового развития и транспорта получило сертификат благодарности за помощь в решении обращений граждан в рамках сотрудничества с онлайн-платформой общественного контроля за июнь-август 2021 года.