Dövlət Radiotezliklər İdarəsinin loqosu yeniləndi
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin Dövlət Radiotezliklər İdarəsi həyata keçirilən islahatlar çərçivəsində rebrendinq edilməklə özünün yeni loqosunu təqdim edib.
Təqdimat mərasimində bildirilib ki, Dövlət Radiotezliklər İdarəsi tərəfindən texniki layihələrin icrası ilə yanaşı, korporativ idarəetmə sisteminin tətbiqi və yeni imicin formalaşdırılması istiqamətində ardıcıl tədbirlər görülməkdədir. Bu çərçivədə bir müddət öncə idarənin yeni saytı – www.dri.az da istifadəyə verilib.
Qeyd olunub ki, yeni loqo idarənin adının abreviaturasını, radiotezlik simvolunu, radiotezliklərdən səmərəli istifadə və məhdud olması elementlərini özündə əks etdirir.
Məlumat üçün bildirək ki, Dövlət Radiotezliklər İdarəsi Azərbaycan Respublikası ərazisində mülki məqsədlər üçün radiotezlik idarəçiliyini həyata keçirən dövlət təşkilatıdır.

Состоялась презентация нового логотипа Государственного управления радиочастот
Государственное управление радиочастот Министерства цифрового развития и транспорта представило свой новый логотип, спректированный посредством ребрендинга в рамках проводимых реформ.
На презентации было отмечено, что Государственное управление радиочастот, наряду с реализацией технических проектов, принимает последовательные меры по внедрению системы корпоративного управления и созданию нового имиджа.
В связи с этим, недавно был запущен новый веб-сайт Государственного  управления радиочастот. Было также отмечено, что новый логотип включает такие компоненты Государственного управления радиочастот как аббревиатура названия, символ радиочастоты, эффективное использование радиочастот и ограниченные радиочастоты.
Отмечаем что, Государственное управление радиочастот - это государственная организация,осуществляющая управление радиочастотами  гражданского назначения на территории Азербайджанской Республики.