Bədii gimnastika üzrə dünya kuboku yarışları yekunlaşdı
22-24 aprel 2022-ci il tarixlərində Azərbaycan bədii gimnastika üzrə növbəti dəfə dünya kuboku yarışlarına ev sahibliyi etdi.
Milli Gimnastika Arenasında təşkil olunan və bədii gimnastika üzrə 33 ölkə gimnastının iştirakı ilə keçirilən doqquzuncu dünya kubokunda Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin Dövlət Radiotezliklər İdarəsi tərəfindən yarışlar zamanı istifadə edilmiş radioelektron vasitələrin işinə və istifadə edilən tezlik nominallarına radionəzarətin aparılması təmin edilmişdir.
Görülmüş qabaqlayıcı tədbirlər və yüksək səviyyədə aparılan radiomonitorinq işləri sayəsində yarışlar zamanı istifadə edilən radioelektron vasitələrin maneəsiz işi təşkil olunmuşdur.

The Rhythmic Gymnastics World Cup has come to the end
On April 22-24, 2022, Azerbaijan once again hosted the competitions of Rhythmic Gymnastics World Cup.
The State Administration of Radio Frequencies of the Ministry of Digital Development and Transport carried out radio control over the operation of the radio electronic equipment and use of nominal frequencies during the competitions of the ninth Rhythmic Gymnastics World Championships, organized at the National Gymnastics Arena and attended by gymnasts from 33 countries.
Due to the preventive measures and the radio monitoring works performed at a high level, the smooth operation of radio electronic equipment used during the competition was ensured.