Bədii gimnastika üzrə dünya kuboku yarışları yekunlaşdı
22-24 aprel 2022-ci il tarixlərində Azərbaycan bədii gimnastika üzrə növbəti dəfə dünya kuboku yarışlarına ev sahibliyi etdi.
Milli Gimnastika Arenasında təşkil olunan və bədii gimnastika üzrə 33 ölkə gimnastının iştirakı ilə keçirilən doqquzuncu dünya kubokunda Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin Dövlət Radiotezliklər İdarəsi tərəfindən yarışlar zamanı istifadə edilmiş radioelektron vasitələrin işinə və istifadə edilən tezlik nominallarına radionəzarətin aparılması təmin edilmişdir.
Görülmüş qabaqlayıcı tədbirlər və yüksək səviyyədə aparılan radiomonitorinq işləri sayəsində yarışlar zamanı istifadə edilən radioelektron vasitələrin maneəsiz işi təşkil olunmuşdur.

Завершился Кубок мира по художественной гимнастике
22-24 апреля 2022 года в Азербайджане в очередной раз прошли соревнования Кубка мира по художественной гимнастике.
Государственным управлением радиочастот Министерства цифрового развития и транспорта проведен радиоконтроль за работой радиоэлектронных средств и использованием номинальных частот во время проведения соревнований девятого Чемпионата мира по художественной гимнастике, организованных в Национальной арене гимнастики, где приняли участие гимнастки из 33 стран.
Благодаря превентивным мерам и радиомониторинговым работам выполненным на высоком уровне была обеспечена беспрепятственная работа радиоэлектронных средств, используемых во время соревнований.