Bakı daha bir mötəbər tədbirə ev sahibliyi etdi
26-29 may tarixlərində Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, Türkiyə Respublikası Sənaye və Texnologiya Nazirliyi və Türkiyə Texnoloji Takımı Vakfının (T3 Vakfı) birgə təşkilatçılığı ilə Bakıda ilk dəfə olaraq “Teknofest Azərbaycan” Aerokosmik və Texnologiya Festivalı keçirildi.
Aviasiya, kosmik sənaye, rəqəmsal iqtisadiyyat kimi sahələrin gənclər arasında təbliği, bu sahələrdə sahibkarlığın təşviq edilməsi və gənc mühəndislərin bilik və bacarıqlarının üzə çıxarılması məqsədi ilə təşkil olunan mötəbər tədbirdə mobil rabitə siqnallarının qəbul göstəricilərinin ölçülməsi və tədbirin təşkili üçün istifadə edilən radioelektron vasitələrin maneəsiz işinin təmin olunması istiqamətində Dövlət Radiotezliklər İdarəsinin radiomonitorinq qrupları tərəfindən intensiv işlər aparılmışdır.
Dörd gün boyunca davam edən festivalın keçirildiyi “Baku Cyrstal Hall” və Dənizkənarı bulvar ərazisində radiomonitorinq qruplarının operativ və peşəkar fəaliyyəti nəticəsində, eləcə də görülmüş qabaqlayıcı tədbirlər sayəsində istifadə edilən radioelektron vasitələrin maneəsiz işinin təşkili yüksək səviyyədə təmin edilmiş və festival uğurla yekunlaşmışdır.

Baku has hosted another prestigious event
On May 26-29, the the first "Teknofest Azerbaijan" Aerospace and Technology Festival jointly organised by  the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Industry and Technology of the Republic of Turkey and the Turkish Technological Team Foundation (T3 Foundation) was held in Baku.
With the aim of measuring reception indicators of mobile communication signals and ensuring smooth operation of radio electronic devices used for holding the prestigious event organised to popularize sectors such as aviation, space industry and digital economy among young people, promote entrepreneurship in these sectors and reveal the knowledge and skills of young engineers, the radio monitoring teams of the State Administration of Radio Frequencies has carried out intensive radio monitoring works.
As a consequence of the operational and professional activity of radio monitoring groups in the areas of "Baku Cyrstal Hall" and Seaside Boulevard, where the four-day festival was held, as well as due to the preventive measures, the smooth operation of the radio-electronic devices was organised at a high level.