Dövlət Radiotezliklər İdarəsində “Qanımızla həyat verək” devizi altında qanvermə aksiyası keçirildi
14 iyun tarixində Dövlət Radiotezliklər İdarəsində Ümumdünya Qan Donoru Günü və Milli Qurtuluş Günü münasibəti ilə qanvermə aksiyası keçirildi.
Əməkdaşların könüllü şəkildə iştirak etdiyi “Qanımızla həyat verək” devizi altında keçirilən aksiyada əsas məqsəd  hemofiliya və talassemiya xəstəliklərindən əziyyət çəkən insanlara, xüsusən də uşaqlara yardım etmək və onların sağlamlıqlarına qovuşmalarına dəstək olmaq idi.
Milli Hematologiya və Transfuziologiya Mərkəzinin peşəkar tibb işçiləri tərəfindən donorlar öncədən müayinə olunaraq, onların sağlamlıq vəziyyətləri müəyyənləşdirildi.
Aksiya könüllüləri qanvermə təşəbbüsünün vətəndaşlıq borcları olduqlarını bildirdilər və  bütün xəstələrə tez bir zamanda öz sağlamlıqlarına qovuşmalarını arzuladılar.

В Государственном управлении радиочастот прошла акция по сдаче крови под девизом "Сдадим кровь, спасем жизнь"
14 июня в Государственном управлении радиочастот прошла акция по сдаче крови по случаю Всемирного дня донора крови и Дня национального возрождения.
Основной целью акции, проведенной под девизом "Сдадим кровь, спасем жизнь", в которой приняли добровольное участие сотрудники Государственного управления радиочастот, была помощь людям, особенно детям, страдающим гемофилией и талассемией, а также поддержка их в восстановлении здоровья.
Состояние здоровья доноров было предварительно обследовано и определено профессиональным медицинским персоналом Национального центра гематологии и трансфузиологии.
Добровольцы акции заявили, что инициатива по сдаче крови является частью их гражданского долга, и пожелали всем пациентам скорейшего выздоровления.