Dövlət Radiotezliklər İdarəsi “Planet Calling” ekoloji sərgisində radiotezliklərlə bağlı eksponatla təmsil olundu
24 iyun tarixində Bakı Dənizkənarı Bulvarında NARGİS nəşriyyat evinin ənənə halını alan və “Planet Calling” adlı ekosərgisinin açılışı keçirilib. Ekosərgidə Dövlət Radiotezliklər İdarəsi də təmsil olunub.
Sərgidə təkrar emal edilməsi çətin olan materiallardan və sənaye tullantılarından hazırlanılmış 13 instalyasiya nümayiş etdirilib. Qeyd edək ki, ekosərgidə  radiotezliklərdən istifadəyə əsaslanan, yol göstərməyi və istiqamətləndirməyi əks etdirən “Geolokasiya” adlı eksponat da yer alıb.
Ətraf mühitin mühafizəsinə həsr olunan sərginin əsas məqsədi incəsənət vasitəsilə müasir ekoloji problemləri ictimaiyyətə çatdırmaqdır.

The State Administration of Radio Frequencies was represented at the environmental exhibition "Planet Calling" with an exhibit based on the use of radio frequencies
On June 24, the opening of "Planet Calling" eco-exhibition of NARGIS publishing house that has already become a tradition was held on Baku Seaside Boulevard. The State Administration of Radio Frequencies was also represented at the eco-exhibition.
13 installations made of hard-to-recycle materials and industrial wastes were displayed at the exhibition.
It should be mentioned that the eco-exhibition also featured an exhibit called "Geolocation" that provides orientation and direction through the use of radio frequencies.
The main purpose of the exhibition dedicated to environmental protection is to communicate contemporary environmental problems to the society through art.