İctimai Şura Dövlət Radiotezliklər İdarəsində görüş keçirib
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında İctimai Şura 14 iyul tarixində Dövlət Radiotezliklər İdarəsində görüş keçirib.
Görüşdə İctimai Şuranın sədri Siruz Abasbəyli giriş nitqi ilə çıxış edərək Şura tərəfindən həyata keçirilmiş tədbirlər və qarşıda duran məsələlər barədə məlumat verib.
Sonra Dövlət Radiotezliklər İdarəsinin rəisi Heydər Rüstəmov təqdimatla çıxış edib. H. Rüstəmov son dövrlər radiotezlik idarəçiliyi sahəsində görülmüş işlər, tətbiq edilən yeniliklər, eləcə də planlaşdırılan və həyata keçirilən layihələr barədə İctimai Şura üzvlərini məlumatlandırıb.
Həmçinin iclasda qeyd olunan məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, Şura üzvlərinin tövsiyələri və təklifləri dinlənilib.

The Public Council has held a meeting at the State Administration of Radio Frequencies
The Public Council under the Ministry of Digital Development and Transport held a meeting on July 14 at the State Administration of Radio Frequencies.
At the meeting, the Chairman of the Public Council, Siruz Abasbeyli delivered an introductory speech and informed about the measures implemented by the Council and the upcoming issues to be resolved.
After the speech, the chief of the State Administration of Radio Frequencies, Heydar Rustamov delivered a presentation and informed the members of the Public Council about the works fulfilled in the field of management of radio frequencies, applied innovations, planned and implemented projects.
At the same time, views on the mentioned issues were exchanged at the meeting, recommendations and suggestions were given to Council members.