Radiohəvəskarlarla görüş keçirildi
Bu gün Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeli qurumu olan Dövlət Radiotezliklər İdarəsində radiohəvəskarlarla görüş keçirildi.
İşgüzar şəraitdə keçən görüşdə radiohəvəskarların fəaliyyəti, qarşılaşdıqları çətinliklər, yeni radiohəvəskarların cəlb edilməsi, lisenziya alınması və radiohəvəskarlar üçün nəzərdə tutulmuş zolaqlardan səmərəli istifadə edilməsi ilə bağlı məsələlər müzakirə olundu. Bununla yanaşı radiohəvəskarlara son dövrlər radiotezlik idarəçiliyi sahəsində görülmüş işlər, tətbiq edilən yeniliklər və icra olunan layihələr barədə ətraflı məlumat verildi.
Həmçinin görüşün sonunda radiohəvəskarları maraqlandıran suallar cavablandırıldı və müvafiq tövsiyələr verildi.

A meeting was held with radio amateurs
Today, a meeting with radio amateurs was held at the State Administration of Radio Frequencies of the Ministry of Digital Development and Transport.
The issues related to the activities of radio amateurs, their difficulties, attraction of new radio amateurs, acquisition of a license and effective usage of the bands destined for radio amateurs were discussed at the meeting held in business atmosphere. Furthermore, radio amateurs were given detailed information about recent works carried out in the field of radio frequency management, applied innovations and ongoing projects.
At the same time, at the end of the meeting, questions of interest to radio amateurs were answered and relevant recommendations were given in this respect.