Radiohəvəskarlarla görüş keçirildi
Bu gün Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeli qurumu olan Dövlət Radiotezliklər İdarəsində radiohəvəskarlarla görüş keçirildi.
İşgüzar şəraitdə keçən görüşdə radiohəvəskarların fəaliyyəti, qarşılaşdıqları çətinliklər, yeni radiohəvəskarların cəlb edilməsi, lisenziya alınması və radiohəvəskarlar üçün nəzərdə tutulmuş zolaqlardan səmərəli istifadə edilməsi ilə bağlı məsələlər müzakirə olundu. Bununla yanaşı radiohəvəskarlara son dövrlər radiotezlik idarəçiliyi sahəsində görülmüş işlər, tətbiq edilən yeniliklər və icra olunan layihələr barədə ətraflı məlumat verildi.
Həmçinin görüşün sonunda radiohəvəskarları maraqlandıran suallar cavablandırıldı və müvafiq tövsiyələr verildi.

Состоялась встреча с радиолюбителями
Сегодня в Государственном управлении радиочастот Министерства цифрового развития и транспорта состоялась встреча с радиолюбителями.
На встрече, прошедшей в деловой атмосфере, обсуждались вопросы, связанные с деятельностью радиолюбителей, их проблемами, привлечением новых радиолюбителей, получением лицензии и эффективным использованием полос, предназначенных для радиолюбителей. Кроме того, радиолюбителям была предоставлена подробная информация о последних работах, проведенных в области управления радиочастотами, используемых инновациях и текущих проектах.
Наряду с этим, в конце встречи были даны ответы на интересующие радиолюбителей вопросы, а также соответствующие рекомендации по этому поводу.