Növbəti beynəlxalq və irimiqyaslı idman yarışlarında radiotezlik resurslarından maneəsiz istifadə uğurla təmin edilib
2023-cü ilin 28-30 aprel tarixlərində Bakı şəhəri növbəti beynəlxalq tədbirə – Formula 1 yarışlarına ev sahibliyi edib. Yerli və dünyanın müxtəlif ölkələrinin azarkeşlərinin böyük həvəslə izlədiyi Formula 1 Azərbaycan Qran-Prisində istifadəsi nəzərdə tutulmuş tezliklər Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan Dövlət Radiotezliklər İdarəsi tərəfindən ayrılıb.
Yarışlar zamanı görülmüş qabaqlayıcı və təxirəsalınmaz tədbirlər nəticəsində radiotezliklərdən və radioelektron vasitələrdən maneəsiz istifadə uğurla həyata keçirilib.

The use of radio frequency resources without interference was successfully ensured in the next international and large-scale sports competitions
On April 28-30, 2023, Baku hosted the next international event - Formula 1 races. Frequencies intended for use in the Formula 1 Azerbaijan Grand Prix, which is watched with great pleasure by local and international fans, have been allocated by the State Administration of Radiofrequencies under the Ministry of Digital Development and Transport.
As a result of the preventive and urgent measures taken during the competitions, the use of radiofrequencies and radio electronic devices without interference was successfully implemented.