Növbəti beynəlxalq və irimiqyaslı idman yarışlarında radiotezlik resurslarından maneəsiz istifadə uğurla təmin edilib
2023-cü ilin 28-30 aprel tarixlərində Bakı şəhəri növbəti beynəlxalq tədbirə – Formula 1 yarışlarına ev sahibliyi edib. Yerli və dünyanın müxtəlif ölkələrinin azarkeşlərinin böyük həvəslə izlədiyi Formula 1 Azərbaycan Qran-Prisində istifadəsi nəzərdə tutulmuş tezliklər Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan Dövlət Radiotezliklər İdarəsi tərəfindən ayrılıb.
Yarışlar zamanı görülmüş qabaqlayıcı və təxirəsalınmaz tədbirlər nəticəsində radiotezliklərdən və radioelektron vasitələrdən maneəsiz istifadə uğurla həyata keçirilib.

Успешно обеспечено беспомеховая работа РЭС и использование радиочастотных ресурсов на очередном крупном международном спортивном соревновании
Очередное международное мероприятие Формулы-1, за которым с большим азартом следят местные и иностранные болельщики состоялось 28-30 апреля 2023 года в городе Баку.
Радиочастоты, предназначенные для использования на Гран-при Азербайджана Формулы-1 были выделены Государственным Управлением Радиочастот при Министерстве Цифрового Развития и Транспорта.
В результате предпринятых профилактических и неотложных мероприятий во время соревнований успешно реализовано беспомеховая работа радиоэлектронных средств (РЭС) и использование радиочастот.