“Aselsan” şirkətinin nümayəndələri ilə görüş keçirilib
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin (RİNN) Dövlət Radiotezliklər İdarəsi (DRİ) ilə Türkiyənin “Aselsan” şirkətinin nümayəndə heyəti arasında işgüzar görüş keçirilib.
Görüşdə DRİ-nin rəhbərliyi və aidiyyəti struktur bölmə əməkdaşları ilə yanaşı, RİNN-in və İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyaları Agentliyinin əməkdaşları da iştirak ediblər.
DRİ-nin rəisi vəzifəsini icra edən İlham Əhədov görüş iştirakçılarına idarənin fəaliyyəti, görülmüş işlər və həyata keçirilən cari layihələr barədə ətraflı məlumat verib.
Daha sonra “Aselsan” şirkətinin nümayəndələri tərəfindən radiomonitorinq sistemləri üzrə həllər nümayiş etdirilib, həmçinin şirkətin istehsalı olan müxtəlif tipli radioelektron vasitələrin və proqram təminatlarının imkanlarından bəhs olunub.

Состоялась встреча с представителями компании "Аселсан"
Состоялась деловая встреча между представителями Государственного Управления Радиочастот (ГУР) Министерства Цифрового Развития и Транспорта (МЦРТ) и делигацией турецкой компании «Аселсан».
Во встрече приняли участие руководство ГУР и сотрудники соответствующего структурного подразделения, а также сотрудники МЦРТ и Агентства Информационно-Коммуникационных Технологий.
Ильхам Ахадов, исполняющий обязанности руководителя ГУР, подробно проинформировал участников встречи о деятельности управления, проделанной работе и реализуемых текущих проектах.
Затем представители компании «Аселсан» продемонстрировали решения для систем радиомониторинга, а также рассказали о возможностях различных видов радиоэлектронных средств и программных обеспечений, выпускаемых компанией.
В завершение встречи состоялся обмен взаимными мнениями в рамках возможных направлений сотрудничества.