Nazir Rəşad Nəbiyev Ukraynanın infrastruktur naziri Vladislav Krikli ilə görüş keçirib
Bu gün Azərbaycan Respublikasının nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Rəşad Nəbiyev ölkəmizdə səfərdə olan Ukraynanın infrastruktur naziri Vladislav Krikli ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında nəqliyyat sahəsində əməkdaşlığın ikitərəfli müstəvidə və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində uğurla inkişaf etdiyi qeyd olunub.
Görüş zamanı Azərbaycanla Ukrayna arasında avtomobil və hava nəqliyyatı, eləcə də beynəlxalq kombinə edilmiş yük daşımaları sahələrində əməkdaşlığın hazırkı vəziyyəti və inkişaf perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Həmçinin GUAM və TRASEKA kimi beynəlxalq təşkilatlar və təşəbbüslər çərçivəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində birgə səylərin gücləndirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.

Министр Рашад Набиев провел встречу с министром инфраструктуры Украины Владиславом Крикли
Сегодня министр транспорта, связи и высоких технологий Азербайджанской Республики Рашад Набиев встретился с находящимся с визитом в нашей стране министром инфраструктуры Украины Владиславом Крикли.
На встрече было отмечено, что сотрудничество между двумя странами в сфере транспорта успешно развивается как на двустороннем уровне, так и в рамках международных организаций.
Стороны обменялись мнениями о текущем состоянии и перспективах сотрудничества между Азербайджаном и Украиной в области автомобильного и воздушного транспорта, а также международных комбинированных грузоперевозок.
Также была подчеркнута важность усиления совместных усилий по расширению сотрудничества в рамках таких международных организаций и инициатив, как ГУАМ и ТРАСЕКА.