Radiotezliklər üzrə Dövlət Komissiyası yaradılıb
Prezident İlham Əliyev "Azərbaycan Respublikasının Radiotezliklər üzrə Dövlət Komissiyasının yaradılması haqqında" sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Azərbaycan Respublikasında radiokommunikasiya vasitələrindən və yüksəktezlikli qurğulardan istifadənin səmərəliliyini artırmaq və bu sahədə dövlət orqanlarının (qurumlarının) fəaliyyətini əlaqələndirmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Radiotezliklər üzrə Dövlət Komissiyası yaradılıb.
Dövlət Komissiyasının sədri:
Azərbaycan Respublikasının nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri
Komissiyanın üzvləri:
Azərbaycan Respublikası müdafiə nazirinin müavini
Azərbaycan Respublikası daxili işlər nazirinin müavini
Azərbaycan Respublikası Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti rəisinin müavini
Azərbaycan Respublikası Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti rəisinin müavini
Komissiyanın qərarı ilə dövlət orqanlarının (qurumlarının) nümayəndələri Dövlət Komissiyasının işinə cəlb edilə bilərlər.
Nazirlər Kabinetinə bir ay müddətində Azərbaycan Respublikasının Radiotezliklər üzrə Dövlət Komissiyası haqqında Əsasnamənin layihəsini hazırlayıb Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə təqdim etmək tapşırılıb

Создана Госкомиссия по радиочастотам
4 мая Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о создании Государственной комиссии по радиочастотам.
Как сообщает официальный сайт Президента Азербайджана, согласно документу, в целях повышения эффективности использования средств радиосвязи и высокочастотных устройств в Азербайджане и координации деятельности государственных органов (структур) в этой области создается Государственная комиссия по радиочастотам в следующем составе:
Председатель госкомисии:
министр транспорта, связи и высоких технологий Азербайджана
Члены госкомиссии:
заместитель министра обороны Азербайджана
заместитель министра внутренних дел Азербайджана
заместитель начальника Службы государственной безопасности Азербайджана
заместитель начальника Государственной службы специальной связи и информационной безопасности Азербайджана
По решению Государственной комиссии по радиочастотам к ее работе могут привлекаться представители государственных органов (структур).
Кабинету Министров поручено в месячный срок подготовить и представить Президенту Азербайджана проект Положения о Государственной комиссии по радиочастотам, а также решить другие вопросы, вытекающие из настоящего распоряжения.