Dövlət Radiotezliklər İdarəsində Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü ilə əlaqədar tədbir keçirilib
Xalqımızın ümummilli lideri, müasir Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü münasibətilə 8 may 2021-ci il tarixdə Dövlət Radiotezliklər İdarəsində xüsusi karantin rejiminin qaydalarına əməl etməklə bir sıra əməkdaşların iştirakı ilə tədbir keçirilib.
Tədbirdə ulu öndər Heydər Əliyevin keçdiyi şərəfli həyat yolundan, uzaq görən və peşəkar idarəetmə siyasətindən, zəngin fəaliyyətindən, xilaskarlıq missiyasından, Azərbaycan xalqının çətin günlərində göstərdiyi misilsiz xidmətlərindən danışılıb.
Qeyd olunub ki, Ulu Öndər Heydər Əliyev Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin yaratdığı çətinliklərə baxmayaraq ölkə iqtisadiyyatını dirçəltmiş, Azərbaycanı tənəzzül etmiş dövlətdən inkişaf edən ölkəyə çevirmiş, respublikanın beynəlxalq əlaqələrini möhkəmləndirərək gələcək inkişafa hesablanmış neçə-neçə iri layihələrin, xüsusilə uğurlu neft strategiyasının təməlini qoymuşdur.
Azərbaycanın inkişaf tarixinin son 50 ilinə nəzər salsaq, gələcəyə istiqamətlənmiş, dayanıqlı inkişafı təmin edən, elm və texnologiyaların inkişafını şərtləndirən, iqtisadiyyatın hər bir sektorunun davamlı inkişafına yönəlmiş və cəmiyyətin hər bir üzvünün rifahına xidmət edən müdrik siyasətin təzahürlərini görərik. Bu siyasətin tərkib hissəsi kimi, Azərbaycanda rabitənin, elektron avadanlıqlar və informasiya texnologiyaları sektorunun inkişafının geniş vüsət alması məhz ümummilli lider Heydər Əliyevin adı ilə bağlıdır.
Həmçinin, tədbirdə Ümumilli liderimiz Heydər Əliyevin siyasi kursunun layiqli davamçısı kimi Prezident İlham Əliyevin güclü daxili və xarici siyasəti nəticəsində II Qarabağ müharibəsində Azərbaycanın böyük tarixi zəfər qazanması, torpaqlarımızın işğaldan azad olunması da xüsusi vurğulandı.

An event dedicated to the 98th anniversary of birth of national leader, Heydar Aliyev was held at the State Administration of Radio Frequencies
An event dedicated to the 98th anniversary of birth of national leader, architect and founder of the contemporary Azerbaijani state, Heydar Aliyev was held on May 9, 2021 at the State Administration of Radio Frequencies with the participation of a number of employees in accordance with the rules of the special quarantine regime.
The event was about the glorious life of the national leader Heydar Aliyev, his far-sighted and professional management policy, rich activity, mission of salvation, and inimitable services for the people of Azerbaijan in difficult times.
It was noted that despite the difficulties caused by Nagorno-Karabakh conflict between Armenia and Azerbaijan, the national leader Heydar Aliyev revived the country's economy, transformed Azerbaijan from a declined state into a developing country and, by strengthening the international relations of the country, laid the foundation for several projects, namely, for a successful oil strategy aimed at future development.
If we take into consideration the last 50 years of Azerbaijan's development history, we will see the manifestations of a future-oriented wise policy ensuring sustainable development, stipulating the development of science and technology, sustainable development of every area of the economy and the welfare of every member of society. As part of this policy, the development of the field of communications, electronic equipment and information technology in Azerbaijan is associated with the name of national leader Heydar Aliyev.
The great historical victory of Azerbaijan in the Second Karabakh War that was a consequence of the strong domestic and foreign policy of President Ilham Aliyev, a worthy successor of the political course of our national leader Heydar Aliyev, as well as the liberation of our lands from occupation were specially highlighted at the event. At the end, a film about the life and activity of the national leader was screened.