Uzun fasilədən sonra Milli Gimnastika Arenası yenidən beynəlxalq yarışa ev sahibliyi edib
Milli Gimnastika Arenasında 2021-ci il 7-9 may tarixlərində bədii gimnastika üzrə dünya kuboku, 21-23 may tarixlərində Dünya Yaş Qrupları Yarışları, 27-29 may tarixlərində Dünya Çempionatı keçirilib.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Dövlət Radiotezliklər İdarəsi tərəfindən yarışlar öncəsi Milli Gimnastika Arenasında radiomonitorinq işləri aparılıb, yarışlar zamanı istifadə olunan bütün radioelektron vasitələrinin (REV) verilmiş icazə şərtlərinə uyğunluğu test edilib və istismarına icazə verilib.
Qeyd edək ki, yarışlar zamanı REV-lərin maneəsiz işi təmin edilib.
Eyni zamanda, görülmüş müvafiq qabaqlayıcı texniki tədbirlər nəticəsində yarışlar zamanı televiziya və FM radio proqramlarının da maneəsiz işinin təşkili işləri yüksək səviyyədə təmin edilib.

After a long break, the National Gymnastics Arena has hosted the international competition again
The National Gymnastics Arena hosted the Rhythmic Gymnastics World Cup on May 7-9, 2021, the World Age Group Competitions on May 21-23, 2021 and the World Championship on May 27-29, 2021.
The State Administration of Radio Frequencies of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies carried out radio monitoring works at the National Gymnastics Arena before the competitions, tested all radio electronic devices used during the competitions for compliance with the permitted terms and gave permissions for usage of these devices. It should be mentioned that the smooth operation of radio equipment was ensured during the competitions
.
At the same time, as a result of appropriate preventive technical works, the organization of interference-free broadcast of television and FM radio programs during the competitions was arranged at a high level.