Uzun fasilədən sonra Milli Gimnastika Arenası yenidən beynəlxalq yarışa ev sahibliyi edib
Milli Gimnastika Arenasında 2021-ci il 7-9 may tarixlərində bədii gimnastika üzrə dünya kuboku, 21-23 may tarixlərində Dünya Yaş Qrupları Yarışları, 27-29 may tarixlərində Dünya Çempionatı keçirilib.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Dövlət Radiotezliklər İdarəsi tərəfindən yarışlar öncəsi Milli Gimnastika Arenasında radiomonitorinq işləri aparılıb, yarışlar zamanı istifadə olunan bütün radioelektron vasitələrinin (REV) verilmiş icazə şərtlərinə uyğunluğu test edilib və istismarına icazə verilib.
Qeyd edək ki, yarışlar zamanı REV-lərin maneəsiz işi təmin edilib.
Eyni zamanda, görülmüş müvafiq qabaqlayıcı texniki tədbirlər nəticəsində yarışlar zamanı televiziya və FM radio proqramlarının da maneəsiz işinin təşkili işləri yüksək səviyyədə təmin edilib.

После долгого перерыва, Национальная арена гимнастики снова приняла международные соревнования
В Национальной арене гимнастики завершились чемпионат мира по художественной гимнастике проведенный 7-9 мая 2021 года, всемирные соревнования среди возрастных групп состоявшиеся 21-23 мая 2021 года и чемпионат мира –  27-29 мая 2021 года.
Государственное управление радиочастот Министерства транспорта, связи и высоких технологий провело радиомониторинг в Национальной арене гимнастики перед соревнованиями, проверило все радиоэлектронные средства, использованные во время соревнований, на соответствие разрешенным условиям и дало разрешения на использование этих устройств.
Необходимо подчеркнуть, что во время соревнований была обеспечена беспрепятственная работа радиооборудования. Наряду с этим, в результате принятых профилактических технических мер, работа беспрепятственного вещания телевмзионных програм и FM-радиопрограмм во время соревнований была организована на высоком уровне.