Nazir Rəşad Nəbiyevin sədrliyi ilə “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilib
“Azərbaycan Dəmir Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilib. İclasda Müşahidə Şurasının üzvləri, “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin sədri və İdarə Heyətinin digər  üzvləri iştirak ediblər.
Müşahidə Şurasının sədri, nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Rəşad Nəbiyevin sədrliyi ilə keçirilən iclasda Müşahidə Şurasının fəaliyyətində səmərəliliyin artırılması, “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin  idarə edilməsinin müasir korporativ idarəetmə standartları nəzərə alınmaqla təkmilləşdirilməsi məqsədilə yaradılan komitələrin əsasnamələri və tərkibləri, eləcə də korporativ katib haqqında əsasnamə müzakirə olunaraq təsdiq edilib.
İclasda “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin fəaliyyəti üzrə aktual məsələlərlə bağlı çıxışlar edilib. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərman və sərəncamlarından irəli gələn vəzifələrin icrasının təmin edilməsi məqsədilə həyata keçirilən tədbirlərlə bağlı müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, “Azərbaycan Dəmir Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin Müşahidə Şurası Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 30 mart tarixli Sərəncamına əsasən yaradılıb.

Под председательством министра Рашада Набиева прошло очередное заседание Наблюдательного совета ЗАО «Азербайджанские железные дороги»
На заседании, которое прошло под председательством главы Наблюдательного совета, министра транспорта, связи и высоких технологий Рашада Набиева, были обсуждены и утверждены положения и состав комитетов, созданных с целью повышения эффективности деятельности Наблюдательного совета, усовершенствования управления ЗАО «Азербайджанские железные дороги» с учетом современных стандартов корпоративного управления, а также положение о корпоративном секретаре.
На заседании были рассмотрены актуальные вопросы, связанные с деятельностью ЗАО «Азербайджанские железные дороги». Были обсуждены меры, осуществляемые с целью обеспечения выполнения задач, вытекающих из указов и распоряжений Президента Азербайджанской Республики.
Отметим, что Наблюдательный совет Закрытого акционерного общества «Азербайджанские железные дороги» был создан распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 30 марта 2021 года.