Nazir Rəşad Nəbiyev Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin iqtisadiyyat naziri ilə görüşüb
Azərbaycanda rəsmi səfərdə olan Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) iqtisadiyyat naziri Abdulla Bin Touq Al Marrinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Rəşad Nəbiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti arasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikası və Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri arasında ümumi əməkdaşlıq əlaqələrinin cari vəziyyəti və perspektivləri müzakirə olunub.
Eyni zamanda, yüksək texnologiyalar, innovasiyalar və kosmik sahədə əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Министр Рашад Набиев встретился с министром экономики Объединенных Арабских Эмиратов
Состоялась встреча между находящейся с официальным визитом в Азербайджане делегацией во главе с министром экономики Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) Абдуллой бин Тук Аль Мари и делегацией, возглавляемой министром транспорта, связи и высоких технологий Рашадом Набиевым.
В ходе встречи были обсуждены текущее состояние и перспективы общего сотрудничества между Азербайджанской Республикой и ОАЭ.
Кроме того, состоялся обмен мнениями по вопросам сотрудничества в сфере высоких технологий, инноваций и космоса.