Nazir Rəşad Nəbiyev Qazaxıstanın ticarət və inteqrasiya naziri Baxıt Sultanovla görüşüb
Nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Rəşad Nəbiyev Azərbaycan Respublikası ilə Qazaxıstan Respublikası arasında ticarət-iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın Qazaxıstan tərəfindən həmsədri, ticarət və inteqrasiya naziri Baxıt Sultanovla görüşüb.
Görüşdə nəqliyyat və İKT sahəsindəki ikitərəfli əməkdaşlığımız müzakirə edilib.
Ölkələrimiz üzərindən keçən beynəlxalq nəqliyyat dəhlizləri üzrə yükdaşımaların həcminin artırılması üçün dəhliz üzərindəki daşıma tariflərinin unifikasiyası, gömrük prosedurlarının sinxronlaşdırılmasının vacibliyi vurğulanıb.
Qeyd edək ki, Baxıt Sultanovun başçılıq etdiyi Qazaxıstan nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikası ilə Qazaxıstan Respublikası arasında ticarət-iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 17-ci iclasında iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdədir.

Министр Рашад Набиев встретился с министром торговли и интеграции Казахстана Бахытом Султановым
Министр транспорта, связи и высоких технологий Рашад Набиев встретился с министром торговли и интеграции Казахстана, сопредседателем Совместной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству между Азербайджанской Республикой и Республикой Казахстан Бахытом Султановым.
На встрече было обсуждено двустороннее сотрудничество в области транспорта и ИКТ.
Была отмечена важность унификации тарифов на перевозки по коридору и синхронизации таможенных процедур для увеличения объемов грузоперевозок по проходящим через территорию стран международным транспортным коридорам.
Отметим, что казахстанская делегация во главе с Бахытом Султановым находится с визитом в Азербайджане с целью участия в 17-м заседании Совместной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству между Азербайджанской Республикой и Республикой Казахстан.