Nazir Rəşad Nəbiyev Estoniya - Azərbaycan parlament qrupunun rəhbəri Sven Sesterlə görüşüb
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyevlə ölkəmizdə səfərdə olan Estoniya – Azərbaycan parlament qrupunun rəhbəri Sven Sester arasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı bildirilib ki, Azərbaycanla Estoniya arasında əlaqələr yüksələn xətlə inkişaf edir və iki ölkə arasında bütün sahələrdə, o cümlədən rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün güclü potensial mövcuddur.
Estoniyanın rəqəmsal dövlət xidmətləri, innovasiya və startap ekosistemi, eləcə də digər texnoloji indikatorlar üzrə Avropa ölkələri arasında ilk sıralarda yer aldığı vurğulanaraq rəqəmsal transformasiyanın Azərbaycan Hökumətinin gündəliyində əsas yerlərdən birini tutduğu diqqətə çatdırılıb.
Sonra iki ölkə arasında innovasiya, rəqəmsallaşma və “ağıllı” şəhər həlləri sahələrində əməkdaşlıq imkanlarına dair fikir mübadiləsi aparılıb.

A meeting was held between Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev and  head of Estonia-Azerbaijan inter-parliamentary working group Sven Sester, who is on a visit to our country.
During the meeting, it was noted that relations between Azerbaijan and Estonia are developing steadily and there is great potential for expanding cooperation between the two countries in all areas, including in the field of digital development and transport.
It was brought to the attention that Estonia holds a leading position among European countries in digital public services, innovation and startup ecosystem, as well as other technological indicators. In addition, it was noted that digital transformation is among the priority issues on the agenda of the  Government of Azerbaijan.
Then an exchange of views took place on the possibilities of cooperation in the field of innovation, digitalization and smart city solutions between the two countries.