Dövlət Radiotezliklər İdarəsində istehsalat təcrübəsi keçən tələbələrin təcrübə müddəti uğurla başa çatıb
Dövlət Radiotezliklər İdarəsində (DRİ) istehsalat təcrübəsi keçən Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) və Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) tələbələrinin təcrübə müddəti uğurla başa çatıb.
Üçaylıq təcrübə müddəti ərzində tələbələrə DRİ-nin fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olaraq radiotezlik spektrinin idarə edilməsi, texnologiyalar üzrə tezliklərin planlaması, radiomonitorinq və texniki nəzarət işinin təşkili, praktiki olaraq radiomonitorinq işlərinin aparılması, elektromaqnit uzlaşmasının təmini və sahə üzrə müvafiq texniki təhlükəsizlik qaydalarına riayət edilməsi mövzularında təlimlər keçirilib.
Təcrübə müddətinin sonunda tələbələrə sürətlə dəyişən və rəqəmsallaşan dünyada gələcək karyeralarını düzgün qurmaqda yardımçı olmaq məqsədilə “Rəqəmsal dünyada karyera” mövzusunda interaktiv təlim keçirilib.
Təlimdə sənaye inqilablarının insan əməyinə təsiri, emosional zəka, SMART hədəflərin müəyyən edilməsi, iş müsahibəsinə hazırlıq prosesi üzrə mövzular müzakirə edilib və tələbələrə praktiki tapşırıqlar verilib.
Peşəkar mütəxəssis olmaq yolunda irəliləyən tələbələrimizə gələcək karyeralarında uğurlar arzulayırıq.

Успешно завершен период практики студентов, прошедших производственную практику в Государственном Управлении Радиочастот
Успешно завершен период практики студентов Азербайджанского Государственного Университета Нефти и Промышленности и Азербайджанского Технического Университета прошедших практику в Государственном Управлении Радиочастот.
В течение трехмесячного периода практики в соответствии с направлениями деятельности ГУР для студентов проведены тренинги по управлению радиочастотным спектром, частотному планированию по технологиям, организации работ по радиоконтролю и техническому контролю, практической работе по радиоконтролю, обеспечению электромагнитной совместимости и соблюдению правил технической безопасности.
По окончании практики был проведен интерактивный тренинг на тему «Карьера в цифровом мире», с целью помочь студентам правильно построить свою будущую карьеру в быстро меняющемся и оцифрованном мире.
Желаем нашим студентам, находящимся на пути к становлению профессиональными специалистами, успехов в дальнейшей карьере.