Dövlət Radiotezliklər İdarəsində istehsalat təcrübəsi keçən tələbələrin təcrübə müddəti uğurla başa çatıb
Dövlət Radiotezliklər İdarəsində (DRİ) istehsalat təcrübəsi keçən Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) və Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) tələbələrinin təcrübə müddəti uğurla başa çatıb.
Üçaylıq təcrübə müddəti ərzində tələbələrə DRİ-nin fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olaraq radiotezlik spektrinin idarə edilməsi, texnologiyalar üzrə tezliklərin planlaması, radiomonitorinq və texniki nəzarət işinin təşkili, praktiki olaraq radiomonitorinq işlərinin aparılması, elektromaqnit uzlaşmasının təmini və sahə üzrə müvafiq texniki təhlükəsizlik qaydalarına riayət edilməsi mövzularında təlimlər keçirilib.
Təcrübə müddətinin sonunda tələbələrə sürətlə dəyişən və rəqəmsallaşan dünyada gələcək karyeralarını düzgün qurmaqda yardımçı olmaq məqsədilə “Rəqəmsal dünyada karyera” mövzusunda interaktiv təlim keçirilib.
Təlimdə sənaye inqilablarının insan əməyinə təsiri, emosional zəka, SMART hədəflərin müəyyən edilməsi, iş müsahibəsinə hazırlıq prosesi üzrə mövzular müzakirə edilib və tələbələrə praktiki tapşırıqlar verilib.
Peşəkar mütəxəssis olmaq yolunda irəliləyən tələbələrimizə gələcək karyeralarında uğurlar arzulayırıq.

The probation period of the students who completed the field experience at the State Administration of Radiofrequencies was successfully completed
The probation period of the students of Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) and Azerbaijan Technical University (ATU) who completed their work experience at the State Administration of Radiofrequency (SAR) has been successfully completed.
During the three-month probation period, students were trained in radiofrequency spectrum management, planning frequencies on technologies, organizing  radio monitoring and technical control work, carrying out practical radio monitoring work, ensuring electromagnetic compatibility and compliance with relevant technical security rules in the field in accordance with the directions of activities of SAR.
At the end of the probation, an interactive training on "Career in the Digital World" was held in order to help the students correctly build their future careers in the rapidly changing and digitized world.
In the training, topics related to the impact of industrial revolutions on human labor, emotional intelligence, setting SMART goals, job interview preparation process were discussed and students were given practical tasks.
We wish success our students in their future careers, who are on the way to becoming professional specialists.