Nazir Rəşad Nəbiyev nazirliyin Vətən müharibəsində iştirak etmiş əməkdaşları ilə görüşüb.
Nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Rəşad Nəbiyev nazirliyin Vətən müharibəsində iştirak etmiş əməkdaşları ilə görüşüb. Paytaxtda olmayan əməkdaşlar görüşə videoformatda qoşulublar.
Əvvəlcə döyüşlərdə şəhid olan hərbçilərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Nazir torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsində iştirak etmiş əməkdaşları evlərinə, işlərinə sağ-salamat qayıtmaları münasibətilə təbrik edib. Rəşad Nəbiyev bildirib ki, Ali Baş Komandanımız cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Azərbaycan Ordusu ərazi bütövlüyümüzü bərpa etdi: “Torpaqlarımız işğaldan azad olundu. Məhz Azərbaycan Ordusunun qəhrəmanlığı sayəsində regionda yeni hərbi-siyasi reallıq formalaşdı. Biz böyük tarixi qələbə qazandıq”.
Heç bir qələbənin asanlıqla əldə olunmadığını deyən nazir torpaqlarımızın düşmən əsarətindən qəhrəman hərbçilərimizin qanları, canları bahasına azad edildiyini diqqətə çatdırıb.
Rəşad Nəbiyev Vətən uğrunda gedən döyüşlərdə nazirliyin 210 əməkdaşının iştirak etdiyini, onlardan 6-nın şəhidlik zirvəsinə ucaldığını söyləyib. Həmçinin müharibədə ailə üzvlərini itirən əməkdaşların olduğunu vurğulayıb.
Döyüşlərdə yaralanan əməkdaşlara şəfa diləyən nazir onların sağlam həyata qayıtmaları üçün lazımi diqqət və qayğı ilə əhatə olunacaqlarını deyib: “Siz respublikamızın ərazi bütövlüyünün bərpa edilməsi, torpaqlarımızın işğalçılardan azad olunması naminə xidməti borcunuzu vicdanla yerinə yetirmisiniz. Sizə olan etimadı doğrultmusunuz. Dövlətimiz və xalqımız daim sizin yanınızdadır. Adlarınız Azərbaycan tarixinə qəhrəman kimi düşdü. Siz gənclərimiz üçün ən gözəl örnəksiniz”.
Döyüşlərdə fərqlənən əməkdaşların müxtəlif dövlət təltiflərinə layiq görüldüyünü və kollektivin onlarla qürur duyduğunu bildirən nazir Rəşad Nəbiyev çıxışını bu sözlərlə bitirib: “Qarabağ Azərbaycandır! Yaşasın Ali Baş Komandanımız! Yaşasın Azərbaycan əsgəri!”
Görüş zamanı müharibə iştirakçıları öz döyüş xatirələrini bölüşüblər. Bundan sonra da Vətənin azadlığı və suverenliyi uğrunda istənilən an vuruşmağa hazır olduqlarını bildiriblər.
Sonda nazir Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün bərpa edilməsində iştirak etmiş əməkdaşlara Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin təşəkkürnamələrini təqdim edib.

Министр Рашад Набиев встретился с сотрудниками министерства, принимавшими участие в Отечественной войне
Министр транспорта, связи и высоких технологий Рашад Набиев встретился с сотрудниками министерства, принимавшими участие в Отечественной войне. Сотрудники, находящиеся вне пределов столицы, присоединились к встрече посредством видеосвязи.
Вначале минутой молчания была почтена память погибших в боях военнослужащих.
Министр поздравил сотрудников, участвовавших в освобождении наших земель от оккупации, с благополучным возвращением домой и к работе. Рашад Набиев сказал, что доблестная азербайджанская армия под руководством Верховного главнокомандующего, господина Ильхама Алиева восстановила территориальную целостность страны: «Наши земли освобождены от оккупации. Именно благодаря героизму азербайджанской армии в регионе сформировалась новая военно-политическая реальность. Мы одержали великую историческую победу».
Заявив, что ни одна победа не дается легко, министр отметил, что наши земли были освобождены от оккупации врага ценой крови и жизней наших героических военнослужащих.
Рашад  Набиев сообщил, что в боях за Родину приняли участие 210 сотрудников министерства, 6 из них возвысились до вершины шехидства. Он также подчеркнул, что некоторые сотрудники потеряли на войне членов семьи.
Пожелав раненым сотрудникам скорейшего выздоровления, министр заявил, что им будет оказано необходимое внимание и забота для их возвращения к здоровой жизни: «Вы добросовестно выполнили свой служебный долг во имя восстановления территориальной целостности нашей республики и освобождения наших земель от оккупантов. Вы оправдали оказанное вам доверие. Наше государство и народ всегда рядом с вами. Вы вошли в историю Азербайджана как герои. Вы лучший пример для нашей молодежи», - подчеркнул министр.
Министр Рашад Набиев, сказав, что отличившиеся в боях сотрудники были награждены различными государственными наградами, и коллектив ими гордится, завершил свое выступление следующими словами: «Карабах – это Азербайджан! Да здравствует наш Верховный главнокомандующий! Да здравствует азербайджанский солдат!».
В ходе встречи участники войны поделились своими боевыми воспоминаниями. Они  выразили готовность и впредь сражаться за свободу и суверенитет Родины.
В завершение министр вручил сертификаты благодарности сотрудникам министерства, участвовавшим в восстановлении территориальной целостности Азербайджанской Республики.