Dövlət Radiotezliklər İdarəsində anım günü qeyd olunub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin 2020-ci il 2 dekabr tarixli Sərancamına əsasən,hər il sentyabrın 27-si Azərbaycan Respublikasında Anım Günü kimi qeyd edilir.
Anım Günü ilə bağlı Dövlət Radiotezliklər İdarəsində də  27 sentyabr 2021-ci il tarixində xüsusi karantin rejiminin qaydalarına əməl edilməklə  tədbir keçirıldi.
Tədbirin əvvəlində Vətən müharibəsində qəhrəmancasına döyüşən, Azərbaycan Bayrağını işğaldan azad edilən torpaqlarımızda dalğalandıran, ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda canlarını fəda edən bütün şəhidlərimizin əziz xatirəsi 1 dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Çıxışlar zamanı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin göstərişi ilə 27 sentyabr tarixində düşmən təxribatına cavab olaraq keçirilən əks-hücum əməliyyatı ilə başladılan, tarixə qəhrəmanlıq səlnaməsi kimi daxil olan, ərazi bütövlüyünün bərpa edilməsi ilə nəticələnən Vətən müharibəsi barədə danışıldı. 30 illik həsrəti qələbə ilə yekunlaşdıraraq bu müjdəni xalqa yaşatdığı üçün cənab Prezident İlham Əliyevə və müzəffər Azərbaycan Ordusuna dərin minnətdarlıq diqqətə çatdırıldı.
Bildirildi ki, 44 gün davam edən müharibədə cəmiyyətimizin nümayiş etdirdiyi yekdil həmrəylik xalqımızın dövlət başçısının ətrafinda sıx birləşməsinin bariz ifadəsi olmaqla yanaşı, yeni və qüdrətli Azərbaycanın bütün dünyada özünütəsdiqi kimi qəbul edildi.
Həmçinin, tədbirdə Azərbaycanın müzəffər ordusunun zəfər yürüşü, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin daim qəlbimizdə yaşayacağı, Qarabağın, xüsusən də xalqımızın ləyaqət və qürur simvolu olan Şuşanın işğaldan azad edilməsi, uzun illər düyünə düşmüş və region üçün təhlükə mənbəyi olan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həll edilməsinin regionda sülhə və təhlükəsizliyə əvəzsiz töhfə olduğu xüsusi vurğulandı.

The Commemoration Day was celebrated at the State Administration of Radio Frequencies
According to the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 2, 2020, September 27 is celebrated as the Commemoration Day in the Republic of Azerbaijan.
In conjunction with the Commemoration Day, an event was also held at the State Administration of Radio Frequencies on September 27, 2021 in compliance with the rules of the special quarantine regime.
At the beginning of the event, the memory of all our martyrs who fought heroically in the Great Patriotic War, waved the Azerbaijani flag in our liberated lands and sacrificed their lives for the territorial integrity of our country was commemorated with a minute of silence.
The speeches made were about the Patriotic War, which began with a counterattack on September 27 in response to enemy provocations on the basis of the instruction of the President of the Republic of Azerbaijan, Commander-in-Chief of the Armed Forces, Ilham Aliyev, became a heroic chronicle in history and resulted in the restoration of territorial integrity. During the speeches, a deep gratitude was expressed to President Ilham Aliyev and the victorious Azerbaijani army for carrying this joyful message to the people and ending the 30-year longing for native lands with victory.
It was emphasized that the unanimity shown by our society during the 44-day war was a clear expression of the close unity of our people around the head of state, as well as the self-affirmation of the new and powerful Azerbaijan in the world.
During the event, it was mentioned about the victory march of the victorious army of Azerbaijan, eternal memory of our martyrs, the liberation of Shusha, a symbol of dignity and pride of our people, the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, which had long been unsolved issue and a source of danger for the region, as well as about the consequences of the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict that will contribute to peace and security in the region.