Dövlət Radiotezliklər İdarəsində anım günü qeyd olunub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin 2020-ci il 2 dekabr tarixli Sərancamına əsasən,hər il sentyabrın 27-si Azərbaycan Respublikasında Anım Günü kimi qeyd edilir.
Anım Günü ilə bağlı Dövlət Radiotezliklər İdarəsində də  27 sentyabr 2021-ci il tarixində xüsusi karantin rejiminin qaydalarına əməl edilməklə  tədbir keçirıldi.
Tədbirin əvvəlində Vətən müharibəsində qəhrəmancasına döyüşən, Azərbaycan Bayrağını işğaldan azad edilən torpaqlarımızda dalğalandıran, ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda canlarını fəda edən bütün şəhidlərimizin əziz xatirəsi 1 dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Çıxışlar zamanı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin göstərişi ilə 27 sentyabr tarixində düşmən təxribatına cavab olaraq keçirilən əks-hücum əməliyyatı ilə başladılan, tarixə qəhrəmanlıq səlnaməsi kimi daxil olan, ərazi bütövlüyünün bərpa edilməsi ilə nəticələnən Vətən müharibəsi barədə danışıldı. 30 illik həsrəti qələbə ilə yekunlaşdıraraq bu müjdəni xalqa yaşatdığı üçün cənab Prezident İlham Əliyevə və müzəffər Azərbaycan Ordusuna dərin minnətdarlıq diqqətə çatdırıldı.
Bildirildi ki, 44 gün davam edən müharibədə cəmiyyətimizin nümayiş etdirdiyi yekdil həmrəylik xalqımızın dövlət başçısının ətrafinda sıx birləşməsinin bariz ifadəsi olmaqla yanaşı, yeni və qüdrətli Azərbaycanın bütün dünyada özünütəsdiqi kimi qəbul edildi.
Həmçinin, tədbirdə Azərbaycanın müzəffər ordusunun zəfər yürüşü, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin daim qəlbimizdə yaşayacağı, Qarabağın, xüsusən də xalqımızın ləyaqət və qürur simvolu olan Şuşanın işğaldan azad edilməsi, uzun illər düyünə düşmüş və region üçün təhlükə mənbəyi olan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həll edilməsinin regionda sülhə və təhlükəsizliyə əvəzsiz töhfə olduğu xüsusi vurğulandı.

В Государственном Управлении Радиочастот отмечается День памяти
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 2 декабря 2020 года, 27 сентября отмечается как День памяти в Азербайджанской Республике.
В связи с Днем памяти, 27 сентября 2021 года в Государственном управлении радиочастот также прошло мероприятие с соблюдением правил особого карантинного режима.
В начале мероприятия, минутой молчания почтили память всех шехидов, героически сражавшихся в Великой Отечественной войне, развевающих азербайджанский флаг на освобожденных землях и отдавших свои жизни за территориальную целостность нашей страны.
В выступлениях говорилось об Отечественной войне, начавшейся 27 сентября контрнаступлением в ответ на провокации противника на основании поручения Президента Азербайджанской Республики, Главнокомандующего Вооруженными Силами Ильхама Алиева. Эта война  стала героической летописью истории и привела к восстановлению территориальной целостности. В ходе выступлений была выражена глубокая признательность Президенту Ильхаму Алиеву и победившей азербайджанской армии за радость, подаренную народу и победу положившей конец 30-летней тоске по родным землям.
В выступлениях также подчеркивалось, что единодушие, проявленное нашим обществом в ходе 44-дневной войны, стало ярким выражением тесного единства нашего народа вокруг главы государства, а также самоутверждения нового и могущественного Азербайджана в мире.
В ходе мероприятия также было упомянуто о победном марше победоносной армии Азербайджана, вечной памяти наших шехидов, освобождении Шуши, символа достоинства и гордости нашего народа, урегулировании нагорно-карабахского конфликта. Было отмечено, что урегулирование нагорно-карабахского конфликта, который был долгое время нерешенным вопросом и источником опасности для региона будет способствовать миру и безопасности в регионе.